Ручки для вікон – це не тільки функціональний елемент, який передає зусилля відкриття / закриття / повороту і за який ми тримаємося, відкриваючи стулку вікна. Це ще й естетичний елемент внутрішнього (а іноді – і зовнішнього) оздоблення приміщення. У цій статті ми з вами розглянемо, які варіанти віконних ручок бувають.
Види віконних ручок для пластикових вікон
Звичайні стандартні (ще іменовані «широкі») ручки, виготовлені з пластику, під колір решти вікна. Найбільш поширений колір – білий.
Балконні ручки, які відкриваються зовні. Можуть бути двох варіантів: вузькі (12 мм) і асиметричні (одна з ручок – 12 мм). Другі сидять на одному штифті, перші – ні. Обидва варіанти виконуються так, щоб не заважати вільному відкриття та закриття стулки.
Нерухома балконна ручка. Вона не повертається і виглядає як прямокутник прямого, Г-профілю або Z-профілю. За нього зручно братися рукою, щоб притягнути балконні двері і зачинити її, при цьому залишаючи відкритою зсередини. Рішення популярно через свою бюджетности і простоти установки.
Ручка з ключем. Запобігає можливість відкриття вікна, якщо ручка закрита на ключ. Популярне рішення в квартирах і будинках з маленькими дітьми, щоб не дати їм можливість самостійно відкрити вікно (і випасти з нього). Також може встановлюватися в школах, дитячих садах, та інших установах для дітей.
Ручки, які можна вилучити з вікна в закритому стані для запобігання відкриття.
Ручка з фіксатором. Найпопулярніший варіант цього використання – кабінки туалетів (приватних і громадських). Має загальну вісь із зовнішньою ручкою.
Ручка проти злому. Має спеціальні механізми-фіксатори, які активуються при тиску на вікно ззовні, запобігаючи спроби проникнути в приміщення. Можуть встановлюватися на двері і вікна. Відкривається тільки зсередини.
Популярні виробники ручок для вікон і дверей
Серед всіх виробників ми б виділили наступних:
Winkhaus, Siegenia, GRETSCH-UNITAS (GU), Нautau, Roto, Норре, Hermo (Німеччина) – за їх якість і доступний ціновий діапазон. Ручка Hoppe – це популярний варіант, а Hermo – найдоступніший за ціною
Maco (Австрія) – за якість
Kale (Туреччина) – за гарне співвідношення ціни і якості
Martinelli, Rossetti-Barco, Zermat, Salice Paolo, Melodia, Linea Cali, Fimet (Італія) – за шик і ексклюзивність.
Матеріал виготовлення ручок для вікон ПВХ
пластик: найбільш популярний варіант, займає левову частку ринку;
метал: можливий практично будь-який варіант, від чорного металу з зовнішнім покриттям проти корозії до сплавів (латунь, бронза) і дорогоцінних металів (мідь, срібло, золото);
екзотичні варіанти: дерево, слонова кістка та ін .;
зі вставками в основному матеріал (як правило, вставки виробляються в метал): скло, камені.
Види віконних ручок
Віконна ручка, крім озвучених видових характеристик і матеріалів виготовлення, розрізняється по:
ціною – від дешевих до дорогих (починаючи від пластику, рухаючись до заліза з покриттям і закінчуючи дорогими металами (бронза, латунь) і благородними металами, наприклад, срібло, золото).
довговічності – звичайні пластикові ручки служать 5-10 років, але при дбайливому ставленні – і багаторазово вище цього терміну. Металеві варіанти будуть вам служити довше, ніж простоять самі стіни будівлі (якщо їх не ламати намір) – вироби з металу з антикорозійною обробкою не втрачають своїх властивостей тисячі років.
красі – особисті переваги у кожної людини свої, тому виробники випускають ручки як для звичайних хай-тек квартир, так і для шикарних заміських вілл і навіть старовинних замків. У хід йдуть різні нестандартні матеріали, інкрустація, візерунки на поверхні і спеціальна обробка поверхні, наприклад, штучне зістарювання (можна надати міді зелену «старовину» – як окремий випадок).
зручності – ручки можуть володіти гладкою поверхнею або бути з виїмками під пальці. Кожен користувач віддає перевагу вибрати ручку для пластикового вікна під себе.
Форма, колір і технічні параметри
Ручка для вікна ПВХ може мати багату кольорову гаму і сильно різнитися в цьому від виробника до виробника. На колір впливає використовуваний матеріал. Вироби з кольорового металу володіють своїм кольором (їх можуть тільки полірувати або покривати захисним лаком), тоді як вироби з чорного металу, як правило, покривають плівкою з пластика або резіноподобного матеріалу для запобігання корозії і поліпшення комфорту дотику.
Віконні ручки виконуються в декількох стандартних формах, тоді як з металу можуть мати різні конфігурації, особливо якщо вони покриваються инкрустированием або мають вставки (наприклад, зі скла, дерева, слонової кістки і т.п.).
Ручки для вікон – це не тільки функціональний елемент, який передає зусилля відкриття / закриття / повороту і за який ми тримаємося, відкриваючи стулку вікна. Це ще й естетичний елемент внутрішнього (а іноді – і зовнішнього) оздоблення приміщення. У цій статті ми з вами розглянемо, які варіанти віконних ручок бувають.