Шановні клієнти! Не зважаючи на труднощі зі зв'язком, - ми працюємо. Якщо ви не змогли додзвонитися, напишіть нам на електронну пошту, дякуємо!

Конденсат на вікнах

Конденсат на вікнахПрактично кожен, хто серйозно підходить до питання скління і вибору вікон, стикається з описом такої проблеми, як запотівання, конденсат на вікнах і укосах. Утворення конденсату веде до збільшення вологості теплової ізоляції, що в свою чергу веде до зниження теплозахисних властивостей стін, а також може стати причиною виникнення грибка або інших негативних наслідків. Для того що б не допустити появу конденсату, після заміни старих вікон і встановлення нових металопластикових, потрібно спочатку розібратися в причинах його виникнення. Конденсат на вікнах – це результат фізичного процесу, переходу газоподібного стану в рідкий. У нашій ситуації це перетворення пари у воду, коли тепле вологе повітря охолоджується на відносно холодних частинах вікна. У повітрі завжди є певна вологість, незалежно від температури і тиску. Але не більше ніж повітря здатне утримувати. Здатність ця зростає і падає в залежності від температури. Вологість повітря при будь-якій температурі позначається у відсотках, так звана відносна вологість, відсоток від максимальної кількості води, яке він може містити в насиченому стані і даній температурі. А при зниженні температури повітря може привести до утворення конденсату, досягненні так званої «точки роси».

Розрахунки всіх цих факторів здається заплутаними навіть для фахівців зі спеціальним обладнанням. Установка нових металопластикових вікон підвищує термоізоляцію, що в свою чергу підвищує температуру і вологість. Тому в першу чергу, потрібно подбати про досить хорошу вентиляцію приміщення і температуру повітря. Нормативної, в житлових приміщеннях, вважається температура повітря 18-20 ° C і вологість 45%.

Чому з’являється конденсат на вікнах?

Тому поява конденсату на вікнах або укосу може бути наслідком двох основних причин:

 • Зниження температури поверхні нового вікна або укосу
 • Підвищенням температури і вологості повітря

Розглянемо можливі причини, за якими поверхню вікна або укосу стає холодною. Причина перша: Помилка підбору конструкції або незадовільна якість вікна

 • Встановлено «холодні» склопакети з низьким опором теплопередачі. Можливо це було зроблено свідомо з метою економії, а можливо вас не повідомили про вимоги ДБН В.2.6.31: 2006 «Конструкції будинків і споруд. Теплова ізоляція будівель ».
 • Погана герметизація вікна. Може виник у зв’язку неякісним ущільнювачем або неякісною фурнітурою яка щільно притискає стулку.
 • Водовідвідні отвори. Отвори повинні бути зроблені в передбачених для них місцях і певного розміру. В іншому випадку вони можуть привести до переохолодження нижньої кромки склопакета.

Конденсат на вікнах, що причина цього – поганий монтаж або дефекти стін?

запотевания на окнахПричина друга: Помилки монтажу або недоліки споруди

 • Неправильно зроблений монтажний шов або він був не захищений схилами. При монтажі металопластикового вікна це може бути погане запінювання, коли через недостатню кількість піни, в монтажному шві залишаються порожнечі. Такі порожнечі зменшують коефіцієнт теплового опору. Так само після установки металопластикових вікон необхідно закрити монтажну піну, в іншому випадку вона руйнується під дією ультрафіолетових променів і тоді навіть добре зроблений монтажний шов перестане виконувати свої функції.
 • Старі будівлі або неякісно побудовані нові. Може так само виникнути продування через шви стін будівлі. Коли ще встановлені старі, дерев’яні вікна, все продування списувалися саме на них, на старі вікна. Але коли вікна замінені на нові металопластикові і продування не зникло, варто звернути увагу на стан швів стін.
 • Виникнення конденсату так само може виникнути і через велике підвіконня. Велике підвіконня не дає, теплу від радіатора, обдувати нижню частину вікна. Тому нижня частина вікна може бути значно холодніше іншої частини вікна. Виправити це можна за допомогою вентиляційної решітки в підвіконні.

Побутові умови теж сприяють, щоб був конденсат на вікнах

Так само існують побутові причини підвищення температури і вологості повітря.

 • Приміщення недостатньо провітрюється або відсутня вентиляція. Хорошу вентиляцію планують на стадії будівництва або капітального ремонту приміщення. Нові металопластикові вікна забезпечують дуже хорошу ізоляцію – енергозбереження та захист від шуму. У зв’язку з чим вологість з новими металопластиковими вікнами підвищується.
 • Ремонт. Теж може стати причиною появи конденсату, тому що в процесі ремонту і після його завершення в приміщенні залишається підвищена вологість. Варто просто трохи почекати поки волога не піде природним шляхом.
 • Приготування їжі, сушка білизни в приміщенні, квіти на підвіконнях. Все це так само сприяє підвищення вологості, що в свою чергу призводить до появи конденсату на відносно прохолодних частинах вікна. Тому хороша вентиляція або регулярні провітрювання приміщення є необхідні.

З вищесказаного видно, якісний монтаж і висока якість металопластикових конструкцій дуже важливе в даному питанні, але недостатньо для запобігання виникнення конденсату. Знаючи причини виникнення, в першу чергу варто звернути увагу на дотримання таких правил як підтримку нормативної температури і вологості в приміщенні.

ыаыв
Оформите заявку на бесплатный замер ваших окон

Принимая решение установить металлопластиковые окна, вы делаете правильный выбор!

А доказательством тому являются многочисленные плюсы изделий ПВХ.

Как мы работаем
Позвоните или оставьте заявку
Консультация и предварительный расчет стоимости
Вызов специалиста на замер
Подписываем договор, заказ идет в работу
Наслаждайтесь новыми изделиями